Дълги мигли? Мит или е възможно?

ДЪЛГИ МИГЛИ И ПЛЪТНИ ВЕЖДИ

 Защо миглите и веждите окапват?

Забелязала ли си как има месеци, в които не използваш молив за вежди или сенки за подчертаване, а има и месеци, в които стават много малки дупчици във веждите и са като далматинец? Голяма заслуга за това има ЗАХАРТА. Тя предизвиква разпад в колагеновите връзки. Така качеството и количеството на колаген в тялото ни се редуцира. Сещаш се за статията за колагена, нали ?

СТРЕС – стрес означава производство на КОРТИЗОЛ! Той се отразява на много функции в тялото. Когато е налице кортизол, тялото е в процес на трупане. Сещаш ли се как през есента листата окапват, за не се налага дървото да ги изхранва през суровата зима.  Те се жертват за благото на цялата система.

ЕКЗЕМА ИЛИ ЛОКАЛЕН ДЕРМАТИТ – Това също вече го минахме в статията за косопада. Заболяване причиняващо хронично зачервяване, сърбеж и дискомфорт. Тук идва намесата на лекар. 

Неправилно ОБЕЗКОСМЯВАНЕ – без значение как се премахват, важно е да внимаваме къде ги премахваме. Очите често лъжат и ако оформяме веждите си сами едната има голям риск да бъде различна от другата. Да не говорим, че при всеки 9 от 10 има асиметрия и веждите са различни по природа. Също така трябва да имате предвид, че космите могат да пораснат отново само „ограничен“ брой пъти, преди да изчезнат завинаги, така че ако превишите със скубането на веждите, може накрая да ги изгубите.

ЛЕКАРСТВА – някои лекарства предизвикват окосмяване, други загуба. Затова четете листовките. 

МЕТАБОЛИЗЪМ – Нарушаването на метаболизма води до забавяне на растежа. По този начин миглите опадат, но новия фуликул не се развива достатъчно бързо да го замени.

Така губим повече косъмчета, отколкото можем да създадем. 

РЕШЕНИЕ:

1. Намаляваме консумираните захари и производните им (глюкоза, сиропи и други).

2. Увеличаваме дневния прием на фолиева киселина, минерали като сяра и витамини A, B3 и E.

3. За ВЕЖДИТЕ: мажем с масло от розмарин и рициново масло, може да се добави и бадемово.

4. За МИГЛИТЕ: Масажираме ги със зехтин преди лягане, като навлажняваме памучен тампон с малко зехтин и нанасяме върху фоликулите на миглите.  

5. След почистване на грима, кипваме вода 100 мл вода и заливаме 1 пакетче чай от лайка (или 20 гр. изсушена билка). След 15 минути махаме пакетчето, напояваме памучен тампон и правим компрес на миглите за 2 до 5 минути.  

6. Както веждите така и МИГЛИТЕ може да бъдат третирани с РИЦИНОВО МАСЛО.

То стимулира растежа на нови косми, затова внимаваме къде го нанасяме. Навлажняваме памучен тампон с няколко капки рициново масло и го прилагаме всяка вечер чрез нежни потупвания около миглите.

След 14 дни резултатите са налице, а след месец ще те питат: “Това твоите мигли ли са? 

Ема

Подобни статии